Informacje dla Rodziców i Opiekunów /

Często zadawane pytania

Często zadawane pytania.

Nasze pociechy to nasz największy skarb, dlatego chcemy mieć pewność, że na obozie są szczęśliwe i przede wszystkim bezpieczne. Odpowiadamy tutaj na często zadawane pytania. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu z nami. Numery telefonów i adresy mailowe dostępne są w zakładce Kontakt.

Jak dokonać rezerwacji obozu?

Szczegółowy opis rezerwacji znajdziecie Państwo w zakładce: Instrukcja rezerwacji.

Jak spakować dziecko?

Spis rzeczy które warto zabrać na obóz oraz porady jak się spakować znajdziecie Państwo w zakładce: Jak się spakować.

Transport.

Korzystamy wyłącznie z licencjonowanych i sprawdzonych firm transportowych. Wszystkie używane przez nas autokary posiadają aktualne badania techniczne, a kierowcy to sprawdzeni i zaufani pracownicy naszych partnerów. Dlatego przejazd nie zawsze odbywa się najkrótszą trasą, możliwe są też przesiadki, które zawsze odbywają się pod nadzorem i przy pomocy opiekunów. Miejsca zbiórki zazwyczaj są dwa - parking przy cmentarzu na Psim Polu ul. Kiełczowska 90, Wrocław oraz parking przy aquaparku we Wrocławiu. W przypadku innego miejsca wyjazdu będzie to określone w informacji wyjazdowej na tydzień przed wyjazdem. Przywożąc dzieci na obóz własnym środkiem transportu prosimy o uwzględnienie informacji w rezerwacji. Przed przyjazdem prosimy poinformować kierownika obozu o godzinach przyjazdu indywidualnego. Istnieje możliwość również odebrania dziecka z innego miasta, na trasie przejazdu. Chęć takiego rozwiązania należy zgłosić telefonicznie lub mailowo.

Dokumenty.

Każdy uczestnik obozu bezwzględnie powinien posiadać wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem pesel, która zostanie od niego odebrana przed wyjazdem w autokarze. W przypadku wyjazdów zagranicznych przypominamy o potrzebie posiadania aktualnego paszportu lub dowodu osobistego. Wszystkie formularze dostępne w zakładce: Dokumenty do pobrania.

Kto może odebrać dziecko?

Dziecko z autokaru lub obozu może odebrać wyłącznie opiekun prawny lub inna dorosła osoba do tego upoważniona. Jeśli nie mogą Państwo sami odebrać swojego dziecka, prosimy zadbać o to, by takie pisemne upoważnienie przekazać kierownikowi wypoczynku drogą listową lub mailem.

Zdrowie i bezpieczeństwo.

Jeśli Państwa dziecko cierpi na jakąś dolegliwość, chorobę przewlekłą, to koniecznie należy skonsultować taki wyjazd z lekarzem rodzinnym. W karcie kwalifikacyjnej należy dokładne wpisać wszelkie dolegliwości, uczulenia, przyjmowane leki wraz z instrukcją ich dawkowania. Leki należy przekazać opiekunom przy autokarze. Jeżeli dziecko przyjmuje laki samodzielnie proszę ten fakt stwierdzić w karcie kwalifikacyjnej.
Jeśli stan zdrowia Państwa dziecka wymaga specjalnych działań ze strony organizatora: specjalna dieta, lodówka do przechowywania lekarstw itp., należy ten fakt bezwzględnie zgłosić przed dokonaniem rezerwacji w celu potwierdzenia możliwości realizacji tych świadczeń. W przypadku jeżeli dziecko rozchoruje się przed samym wyjazdem prosimy o jak najszybszy kontakt z nami. Postaramy się pomóc podjąć właściwą decyzję lub ewentualnie zmienić rezerwację na późniejszy termin.
Choroba lokomocyjna? Pamiętaj o podaniu swojemu dziecku leków przed wyjazdem. Warto też dać dziecku woreczek na wypadek niepożądanej sytuacji na trasie.
Większość naszych wyjazdów związana jest w większym lub mniejszym stopniu ze sportem. Jeżeli masz wątpliwości czy Twoje dziecko da sobie radę, skonsultuj się z organizatorem.

Kieszonkowe.

Na naszych obozach dzieci uczą się również zarządzania pieniędzmi. Przed wyjazdem warto przeprowadzić z dzieckiem rozmowę na ten właśnie temat. Kieszonkowe można przekazać opiekunom przy autokarze do tzw. Depozytu, lub na pierwszym spotkaniu organizacyjnym w czasie trwania obozu. W tym celu należy przygotować podpisaną kopertę oraz drobne pieniądze w banknotach po 10-20 zł. Średnie kieszonkowe na obóz to 15zł/dzień. W przypadku, gdy zabraknie dziecku pieniędzy istnieje możliwość pożyczki od wychowawców na prośbę rodzica. Pozostałe kieszonkowe jest oddawane dziecku w ostatni dzień obozu.
Prosimy nie zabierać na obozy cennych przedmiotów i drogiego sprzętu elektronicznego. Ułatwi to czynny udział w życiu obozowym oraz pozwoli na lepszą integrację w grupie (unikniemy też kłopotów z zabezpieczeniem takich przedmiotów przed uszkodzeniem lub zagubieniem).

Więcej pytań?

Na wszelkie Państwa pytania chętnie odpowiemy drogą mailową lub telefonicznie. W przypadku większej ilości chętnych osób możliwe jest zorganizowanie spotkania organizacyjnego przed wyjazdem. Zdarzają się również spotkania indywidualne na prośbę rodzica. Jesteśmy otwarci na Państwa propozycje oraz prośby. Zachęcamy do kontaktu z nami i rezerwacji wyjazdów.